/Files/photogallery/732/DSC_0430.JPG

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО БІБЛІОТЕКУ

Запрошуємо до Єрківської шкільної бібліотеки

- сучасного інформаційного центру,

що допомагає учням вчитись, а вчителям - навчати!

/Files/images/P9300548.JPG

Структурні підрозділи бібліотеки:

- книгосховище для художньої та галузевої літератури;

- книгносховище для підручників;

- абонемент та читальний зал.

/Files/images/P9300557.JPG

В даний час наша бібліотека оснащена одним комп'ютером, що дає можливість учням та працівникам школи працювати в мережі Інтернет

Свою місію завідуюча бібліотекою бачить у підтримці всіх учасників НВП інформацією, у наданні бібліотечно-інформаційних ресурсів на різних носіях: друкованому (книжковий фонд, фонд періодичних видань, комп'ютерні роздруківки), цифровому (флеш-пам'ять, CD-, DWD-диски), допомога при роботі в мережі Інтернет.

/Files/images/P9300565.JPG

Основні функціїї шкільної бібліотеки:

- популяризація літератури;

- довідково-інформаційне обслуговування користувачів;

- всебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;

- виховання в учнів інформаційної культури.

Ласкаво просимо до бібліотеки!

/Files/images/-6-728.jpg

Нормативно-правова документація,
що регламентує діяльність бібліотеки

Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.11.2010 № 1044 ''Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу ''Шкільна бібліотека''

Наказ Міністерства освіти України від 14.05.99 № 139 ''Про затвердження Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу Міністерства освіти України''

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. N 1226-р ''Про затвердження плану заходів щодо розвитку бібліотечної справи на період до 2011 року''

Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1228-р від 30.09.2009 ''Про схвалення Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року''

Наказ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ №22 від 03.04.2007 ''Про затвердження Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах''.

Методичні коментарі, виправлення та доповнення до ''Паспорту бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу''

ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення форми звіту N 80-а-рвк ''Зведена звітність державних, публічних та інших бібліотек''

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.10.2010 № 1021 ''Про надання навчальним програмам для 11-річної школи грифа ''Затверджено Міністерством освіти і науки України''


Історія Єрківської шкільної бібліотеки

Історія шкільної бібліотеки смт. Єрки розпочалася досить давно.

Впродовж багатовікової історії встановлення і розвитку української освіти бібліотека була невід’ємною складовою навчального закладу.

Перші згадки про відкриття шкільної бібліотеки були ще в 1906 році, де при однокласній церковно-приходській школі була відкрита шкільна бібліотека, яка налічувала в своєму фонді — 441 книгу.

Під час Великої Вітчизняної війни — шкільна бібліотека була повністю знищена загарбниками.

З 1953 року при Єрківській десятирічній школі, але в маленькому окремому приміщенні була знову відкрита шкільна бібліотека, яка налічувала в своєму фонді 3752 примірники. З роками кількість книг і підручників поступово зростала.

З побудовою нової, світлої, трьохповерхової школи в 1973 році змінилося і становище шкільної бібліотеки. Вона була переведена в нове шкільне приміщення і сумарний книжковий фонд бібліотеки зріс до 7733 примірників на суму 4338 руб.81 коп.

Надходження літератури здійснювалося систематично. Це була різноманітна література: художня, науково-пізнавальна, педагогічна, методична.

Зараз бібліотека знаходиться в зручному приміщенні.

Шкільна бібліотека налічує 426 учнів- читачів.

Комплектування фонду ведеться з різних джерел: централізоване комплектування — література, яку бібліотека отримує від ТОВ "Черкасикнига",книги подаровані читачами та спонсорами та передплата газет та журналів.

Зміст інформування визначається навчальними та виховними завданнями національної школи, інтересами читачів, їхніми віковими особливостями, тематикою літератури, що надійшла до шкільної бібліотеки.

Основну роль відіграють усні форми масової роботи — розповідь про роботу бібліотеки, правила користування книгами та їх збереженням.

Ефективними технологіями є постійно діючі стенди, полички, усні журнали, вікторини, конкурси.

На сучасному етапі розвитку суспільства шкільна бібліотека — обов’язковий структурний підрозділ школи, який здійснює інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний так і в позаурочний час.

Шкільна бібліотека є центром духовного становлення особистості, його культури, формування духовних ціннісних орієнтацій.

Дієву допомогу в роботі шкільної бібліотеки надає актив бібліотеки, який складається з 10 учнів. Вони проводять рейд — перевірки стану збереженню шкільних підручників, допомагають у ремонті книг, проведенні різноманітних шкільних заходів.

В бібліотеці організовані постійні книжкові виставки: “Краса землі моєї України”, “Цвіти і сяй моя державна мово”, “З книгою в країну знань”, “Вічний вогонь Тарасового слова”, “Державні символи України”, “Праця всякого — потрібна однаково”, діє інформаційний куточок книголюба та тимчасові книжкові виставки до визначних дат.

Бібліотека здійснює інформаційну діяльність, проводить колективні і індивідуальні бесіди з читачами, бібліотечні уроки, анкетування учнів, аналізи читання, розробляє списки рекомендованої літератури, проводить бібліографічні огляди нових книг, надає активну допомогу у підготовці лекцій, вечорів, конкурсів, дитячих ранків.

В світі вважається, що є три “святі” професії: учитель, лікар, бібліотекар. Саме бібліотекар стоїть біля витоків мудрості, пізнання і допитливості.

Сучасна бібліотека, як науково - інформаційний центр навчального закладу

Освіта ХХІ століття – це освіта для людини. Сьогодні в Україні триває процес становлення нової системи освіти. ЇЇ основою - є виховання особистості, що здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє використовувати знання й уміння для творчого вирішення проблем, критично мислити, обробляти різноманітну інформацію, змінити своє життя й життя своєї країни на краще.

Упродовж останніх років відбувається інтенсивна інформатизація суспільства. В наш час вкрай необхідні творчі особистості, спроможні адаптуватися в насиченому інформацією суспільстві.

В епіцентрі новітніх інформаційних технологій в загальноосвітніх закладах завжди є шкільна бібліотека, адже навчальний процес неможливий без книжки: підручника, творів художньої літератури, наукових та довідкових видань.

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна, адже вона є методично – інформаційним центром, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості , де формується учень – читач.

Основними завданнями нашої бібліотеки є :

- інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально - виховного процесу у засвоєнні програмних та факультативних знань учнів,

- виховання інформаційної культури,

- виховання любові до книг, бережливе ставлення до них,

- формування навичок пошуку інформації,

- всебічне сприяння фахової майстерності учителів.

Важливим напрямом роботи бібліотеки є інформаційна робота , яка повинна носити систематичний характер. Ця робота має на меті своєчасне ознайомлення учнівського та педагогічного колективу з новими надходженнями навчальної та методичної літератури. Ефективними формами інформування читачів є: бібліографічні огляди нових надходжень, організація книжкових виставок: «Черкащина - душа України», « За здоровий спосіб життя», «З книгою в країну знань» , «Цвіти і сяй моя державна мово!», «Книга-скаржиться, книга – дякує», «Бережіть книги!» , «Праця всякого потрібна однаково», «Рекомендовано прочитати учням 5-11кл.», «Вічний вогонь Тарасового слова» , «Звичаї та обряди нашого народу», «Чуємо тебе, Кобзарю , крізь віки!», «Поети Катеринопільщини », «Письменники Черкащини», «Символи України», «Від А до Я», «Вибери книгу до душі», «На допомогу вчителю», «Наш земляк В.М. Чорновіл» та ін.

Носіями інформації в шкільній бібліотеці є книжковий фонд художньої, науково - пізнавальної, довідкової літератури.

Фонд бібліотеки розкриває система каталогів і картотек : систематичний, алфавітний каталоги, картотеки підручників, періодичних видань, краєзнавча картотека. У забезпеченні користувачів необхідною інформацією використовуються також тематичні папки: « За здоровий спосіб життя», «Народознавство», « Живи, книго !», « Екологічне виховання» , « Правове виховання », « Гетьмани України» , « Наш земляк Т.Г.Шевченко», « Національні символи України », « Історія селища Єрки », « Вибір майбутньої професії», « Наш скарб – рідна мова», « З історії нашого краю»,

« Гетьмани України» , « Охорона життя та безпека життєдіяльності », « Міста – герої », « Дітям про митців», « Вахта памяті – вахта перемоги» , « Хто не знає свого минулого – той втрачає право на майбутнє» та ін.

Шкільна бібліотека веде активну роботу по вихованню в учнів школи бережливого ставлення до книг. З цією метою бібліотека нашого навчального закладу бере активну участь у Всеукраїнській акції « Живи, книго!»,спрямованій на посилення ролі книги у навчально – виховному процесі. В кожному класі школи створені і діють пости бережливих, які слідкують за збереженням підручників учнями свого класу. Крім того організовано роботу по залученню дітей до ремонту книг. Так в бібліотеці діє гурток “Юні бібліотекарі”, на заняттях якого учні не тільки допомагають ремонтувати пошкоджені книги, а й завдяки різним ігровим ситуаціям прилучаються до книг, до читання, розвивають свою ерудицію.

Одним із можливих шляхів залучення учнів до активного використання інформації є організація бібліотечних уроків , де закладаються основи бібліотечно - бібліографічної та інформаційної грамотності учнів.

З метою виховання культури читання, залучення учнів до пошуку необхідної інформації, виховання в молоді навичок самоосвіти та самореалізації протягом навчального року проводяться такі бібліотечні уроки:

- Наша бібліотека, як нею користуватися

- Як правильно берегти книгу.

- Ілюстрація в книжці.

- Як правильно ремонтувати книги.

- Оформлення книги.

- Історія виникнення книги.

- Як правильно вибирати книгу,

а також екскурсії до бібліотеки для учнів початкових класів, в ході яких зверталась велика увага на те, як вибирати книгу, як її читати , як продовжити її життя.

Крім того з учнями школи проводяться цикл бесід:

- Як книга прийшла до людей,

- Моя улюблена книга,

- Книга - духовна і матеріальна цінність,

- Про бережливе ставлення до книг,

- Як доглядати за книгами та ін.

Бібліотека активно включається в проведення загально - шкільних масових заходів : готує добірки літератури та питання до вікторин чи диспутів, книжкові викладки, перегляди літератури. Кожен місяць бібліотека приділяє висвітленню вагомих дат у житті нашої держави.

З метою реалізації основних завдань річного плану роботи шкільної бібліотеки, залучення якнайширшого числа учнів до роботи з книгою створено актив бібліотеки. До нього входять представники всіх класів школи – учні, які є активними читачами бібліотеки. Вони мають високий рівень бібліотечно – інформаційної культури, вміють вибирати книги, надають консультації своїм товаришам.

Ці учні власним прикладом виховують у однолітків бажання читати, дбайливо ставитися до книги, вони гарно вчаться, завжди беруть активну участь у загально – шкільних конкурсах, олімпіадах, допомагають проводити заходи шкільному бібліотекарю.

Відповідно до наказу директора щовесни проводиться Тиждень дитячої книги, під час проведення якого проводяться різноманітні вікторини, конкурси, виховні години, КВК, літературні години, рейди – перевірки збереження шкільних підручників та ін. В рамках тижня книги бібліотека та педагогічний колектив проводять доброчинну акцію « Подаруй книгу шкільній бібліотеці !». Завдяки цьому фонд бібліотеки збагатився різноманітними корисними виданнями.

Багатогранна робота шкільних бібліотек допомагає учням краще оволодіти програмовими матеріалами, збагачувати знання, розвивати культуру читання, засвоювати соціальний досвід свого народу, прилучати учнів до культурних і духовних надбань , традицій , звичаїв. Саме від бібліотеки школи найбільше залежить читацька доля учня, збагачення чи збіднення його читацької біографії.

Реформування системи освіти та виховання вимагає пошуку нових шляхів перебудови бібліотечного обслуговування на якісно новий рівень розвитку.

Таким чином , шкільна бібліотека сприяє відродженню і розбудові національної освіти і виховання, збагаченню інтелектуального і культурного потенціалу нації.

Кiлькiсть переглядiв: 172

Коментарi